فورتی ای دی سی

FortiADC

Application Delivery Controllers – FortiADC – Fortinet

فورتی ای دی سی FortiADC به عنوان راهکاری به جهت کنترل و بهینه سازی ارتباط و دسترس پذیر بودن منابع شبکه Application Delivery Controllers ، مدیریت دسترسی عادلانه به سرویس دهنده های برنامه های کاربردی و همچنین افزایش کارآیی و پایداری برنامه های کاربردی در بهره برداری از منابع شبکه معرفی شده ، با توجه به تکنولوژی این دستگاه امکان بهروری و پایداری و مجتمع پذیری در استفاده از سرویس های شبکه را فراهم کرده و همچنین این تجهیزات به منظور بهینه سازی در جهت کنترل دسترسی برنامه های کاربردی شبکه نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از مهمترین ویژگی های FortiADC امکان تضمین ۹۹٫۹۹۹% در قابلیت در دسترس بودن اطلاعات شبکه، بالابردن کارایی برنامه های کاربردی در شبکه و صرفه جویی در مصرف پهنای باند مورد استفاده را می توان نام برد.

 

از ویژگی های سخت افزاری این محصول می توان به وجود GE SFP+ ports 10، چیپست SSL ASIC مبتنی بر سخت افزار ، پنل های مدیریتی کاربر پسند ، امکان افزایش کارایی سیستم تا ۵۰Gbps در لایه چهارم و همچنین منابع تغذیه به صورت AC و DC را عنوان نمود.

  • امکان تعریف محدوده مجازی (VDOMs) و تعیین محدوده های مجازی مختلف به جهت کنترل و مدیریت دفیق تر FortiADC
  • امکان مدیریت در رخدادهای تجهیزات فورتی گیت و سایر تجهیزات و محصولات فورتی نت ،دید گسترده ای از عملکرد و صحت منابع شبکه ارائه خواهد داد.
  • تنوع در جهت ارائه گزارش های تحلیلی تا مرز ۳۰۰ نوع، که در این حالت شبکه کاملا پایش شده و درنتیجه به بهترین وجه سیاست های امنیتی پیاده سازی شده و امکان شناخت تهدیدات و حملات به حد اکثر خواهد رسید.
  • امکانات و ویژگی های منحصر بفردی همانند :
  • Event correlation, forensic analysis, vulnerability assessment تاثیرات بی بدیلی در جهت امنیت شبکه های گسترده و پیچیده نمایان خواهد کرد.
  • امکان فضای ذخیره سازی گسترده که بیش از ۶ ترابایت خواهد بود و در این حالت مدیران شبکه فضاهای اطلاعاتی را متوازن کرده و گزارش های متنوعی از عملکرد منابع خواهند داشت .
  • امکان ویژگی مهم SSL Offloading, HTTP Compression
  • امکان IP Reputation Service که بر اساس این ویژگی محافظت کاملی از حملات وب که به صورت خودکار از منابع مخرب ارسال میشود خواهد داشت .

در ادامه مبحث فورتی دی بی FortiDB را می خوانید .